Pravidelně publikujeme

Top 10 aplikací, díky kterým budete mít fotky a videa jako profík

Pamatujete si, jak jsme vám říkali o naší účasti na konferenci Boost Your Business with Facebook? Přečíst si o ní můžete zde. O čem jsme vám ale neřekli víc, byl soubor aplikací sloužících k úpravě fotografií a videí. Díky nim se vámi vytvořený obsah vyrovná tvorbě profesionálních influencerů. Řeč je o Facebook Mobile Studio. Začneme pěticí aplikací pro fotografie a pak si posvítíme na video.

 

1. Adobe Photoshop Express

Když se řekne profesionální úprava fotografií, co se vám vybaví? Ano, většině z vás Photoshop. Jedním z nástrojů je tedy právě tento program z rodiny Adobe. Pro úpravu fotografií v telefonu je zdarmaa najdete ho jak v App Store tak i v Google Play.

Úprava fotek s ním vás bude bavit. Je to snadné, rychlé a zábavné. Tvořte koláže, provádějte pokročilé korekce a rychlé retuše, hrajte si s rozostřením a dalšími efekty. Snadno se také zbavíte červených očí. Co vás jistě potěší je, že celá aplikace je v češtině.

 

2. Adobe Spark Post

Pokud chcete posunout úroveň svého obsahu ještě o level výš, rozhodně si stáhněte Adobe Spark Post. S jeho pomocí budete mít skvělé vizuály hotové během pár minut. Zvládá animace, vytvořit v něm můžete pozvánky, blahopřání nebo třeba i svatební oznámení. Pokud máte Android, musíme vás ovšem zklamat. Adobe Spark Post je dostupný pouze pro iOS.

3. PicLab

Chcete-li mít všechno v jedné aplikaci, vyzkoušejte PicLab. Fotky s ním oříznete pro požadovaný formát, ať už chcete Facebook cover nebo Instagramový post. Přidávat můžete texty, rámečky nebo zajímavé textury.

 

4. Plotagraph

Dalším nástrojem, kterým potěšíme majitele zařízení Apple, je aplikace Plotagraph. Vaše fotografie promění ve video nebo animovaný gif, který následně můžete sdílet mezi ostatní uživatele a vzájemně si díla ohodnotit. Popusťte uzdu své fantazii.

 

5. Ripl

Pokud potřebujete vytvořit animované příspěvky nebo prezentace, stáhněte si do svého telefonu aplikaci Ripl. Použít můžete více fotografií, přidávat styly animací, měnit typy písma a jako bonus přidat i hudební podklad. Výhodou premium verze je pak možnost nahradit defaultní logo aplikace za logo své firmy, naplánovat sdílení příspěvku na sociální sítě přímo z aplikace či si odemknout nepřeberné množství fontů a designů. Ripl je dostupný pro Android i iOS.

 

Další pětice aplikací nás nyní přenese ze světa fotografií k videu

6. Videoshop

Pro základní úpravu videí slouží Videoshop. Díky němu máte možnost své klipy nejenom stříhata spojovat dohromady, ale i přidat hudbunebo nahrát vlastní voice-over. Doplnit je můžete i o pohyblivé titulkyči měnit rychlost záznamu a vytvořit tak slow-motion. Po dokončení díla ho rovnou šoupněte na sociální sítě a sledujte, jak vám naskakují likes, sdílení a komentáře.

 

7. Quik

Quik je video editor od GoPro. Díky němu můžete vytvářet skvělá videa pomocí pár kliknutí. Vyberte své oblíbené fotky a videa a udělejte z nich skvělou prezentaci. Ve chvilce přidáte text, hudbu a video sdílíte se svými přáteli. Editování videí je rychlé a zábavné. Díky speciální funkci vytvoříte krátká videa uchováte si tak vzpomínky na důležité okamžiky. Nebo tvořte prezentace pro své zákazníky. Zvládnete to sami a stačí vám k tomu jen dvě ruce. 🙂

 

8. Instagram Stories

Další z jmenovaných není třeba představovat a pokud alespoň občas na Instagram zavítáte, určitě jste se s nimi setkali. Řeč je o Instagram Stories. Krátká videa, která na Instagramu vydrží po dobu 24 hodin, zachycují všední činnosti a najdete v nich vše, co se vám nevešlo nebo nehodilo do feedu. Umožňují přidávat text, samolepky, můžete do nich kreslit, označovat a dělat spoustu dalších věcí. Instastories se neustále vyvíjí a přichází s nepřeberným množstvím novinek, je tak třeba být stále ve střehu.

9. Boomerang

Pro oživení Storiesse skvěle hodí Boomerang od Instagramu. Pomocí jednoho stisku tlačítka udělá z vašich každodenních momentů zábavné animace, které se opakují pořád dokola. Díky Boomerangu můžete zajímavě ukázat, co se u vás zrovna děje, představit nový produkt nebo informovat o aktualitách. Stačí najít něco, co se pohybuje, natočit a originální mini-videoje na světě.

 

10. Legend

Legendou jsme výčet šikovných aplikací započali a s legendou se také rozloučíme. Představujeme vám poslední ze jmenovaných, aplikaci Legend. Potřebujete-li rozhýbat slova, bude pro vás on tím pravým. Hodí se, chcete-li vyzvat fanoušky ke sdílení, zapojení do soutěže a nechce se vám je oslovit pouhým statickým textem. Na výběr je z mnoha stylů a barevných palet písma.

 

 

Ptáte se, jaké aplikace zaujaly nejvíc nás? V telefonech si určitě necháme Adobe Photoshop Express, Ripl, Quik a Legend. Otestujte všech deset a napište nám do komentářů, které si získaly vás. 🙂

 

Autor článku: Jana Apolínová – social media coordinator, Onlinestrategie.cz