Pravidelně publikujeme

Význam hashtagů na Facebooku

Nejdřív, co je to vlastně ten hashtag

Hashtagem chápeme klíčové slovo, které je označené znakem křížku „#“. Toto označení se dříve používalo především v informačních systémech. S příchodem sociálních sítí jsou však hashtagy používány pro propojování příspěvků pod jedním tématem. Hashtagy se v obrovské míře až přemíře používají na Twitteru a především pak na Instagramu.

Příchod hashtagů na Facebook

Jsou to již 2 roky, co Facebook umožnil používat hashtagy uživatelům a později i majitelům facebookových stránek. Zprvu se tato novinka setkala s velkým nadšením a očekáváním, které však velmi rychle vystřídalo vystřízlivění facebookovského pojetí hashtagů.

Facebook realita hashtagů

Dnes mají tyto hashtagy spíše už jen 2 využití, a jedno z nich je stále na chabé úrovni. Hashtagy tedy můžete využívat spíše už jen pro označování (tagování a rozřazování) vlastních příspěvků, než pro vyjadřování se k nějakému tématu.

Cool faktor hastagů

Co se však z nějakého neznámého důvodu hashtagům upřít nedá, je to jejich cool faktor. Do hashtagů se tedy už píšou někdy i celé věty, a jediným cílem je pobavit fanoušky. Skvěle fungujícím případem je například Instagram Leoše Mareše.

instagram-leos-mares

#taksnadjstetomurozumeli #jenprotencoolfaktor