Pravidelně publikujeme

Základní rozměry obrázků pro Facebook

Řešíme to čas od času všichni. Jaký je správný rozměr úvodního obrázku, fotografie do příspěvku nebo loga do profilovky? Rozhodli jsme se vám všechny tyto rozměry úhledně sepsat, takže už nemusíte nikdy nikam jinam. Všechny rozměry máte hezky seřazené níže.

TIP: Pokud navíc zmáčknete třeba ctrl + d, článek se vám uloží do záložek. 😉

Začneme tím základním, co potřebují prakticky všichni, a postupně budeme pokračovat dalšími formáty, které využijí už spíše jen Facebook marketéři.

Profilová fotografie

K jejímu vložení jste vyzváni již při zakládání svého osobního profilu nebo firemní stránky. Vždy vkládejte obrázek o rozměrech minimálně 200px x 200px.

Úvodní fotografie

Druhá nejdůležitější fotografie na Facebooku je úvodní fotografie. Oficiální rozměry doporučené ze strany Facebooku je 815px šířka a 315px výška. V levé dolní části navíc počítejte s místem pro profilovou fotografii. Ideálně tedy směřujte hlavní část do pravé části, text pak do horní části celé šířky. Pokud máte v týmu grafika, nechte si zpracovat úvodní fotku dle šablony níže. Budete mít pak jistotu správného zobrazení i na mobilních zařízeních.

Odkazová fotka

Pokud se nenačte náhledová fotografie sdíleného odkazu správně, je vhodné připravit náhled sdíleného odkazu. S náhledem si můžete různě pohrát. Mělo by být na první pohled jasné, co uživatel na odkazu najde. Pokud chcete získat vyšší míru prokliků, doporučujeme umístit do náhledového obrázku oči nebo celý obličej. Oficiální rozměry pro náhledovou fotografii jsou pak 1200px šířky a 627px výšky.

Fotka do příspěvku

Jedná se snad o nejčastější fotografii v příspěvcích, fotogaleriích apod. Poslední léta byla však z velké části vytlačena Instagramovým čtvercem. Pokud se však chystáte sdílet jen jeden obrázek – například vizuál k vydání dlouho očekávaného produktu, připravte si obrázek, který bude mít 960px na šířku a 720px na výšku.

Fotka do události

Pokud si založíte událost, vždy je lepší si připravit i kompletní grafiku. Pro fotografii, která je umístěna nad událostí, jsou doručené rozměry 470px šířky a 174px výšky.

Bonusový tip:

Obrázek pro milník společnosti

Uvedla vaše společnost na trh významný produkt nebo dosáhla zajímavého čísla? Připravte obrázek pro tzv. milník nebo také nazývaný významná událost. Obrázek by měl mít 843px šířku a 403px výšku. Možnost vytvořit významnou událost naleznete v okně pro vytváření příspěvků na vaší Facebook stránce.

infografika_FB_onlinestrategieNevíte si rady s čímkoliv na Facebooku? Ozvěte se nám na pechoucek@onlinestrategie.cz.